NOVINKY 

BOSCHIVTNIBE

NOVINKY

Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody

Jediné, co k přípravě teplé vody potřebujete, je elektrický proud a tepelné čerpadlo BOSCH COMPRESS 5000 DW.

. Ve srovnání s konvenčním řešením tak můžete ušetřit až 70 % nákladů na přípravu teplé vody. Integrovaný elektrický dohřev navíc zajišťuje komfort 60°C teplé vody bez ohledu na počasí.

Díky velkému LCD displeji je obsluha velmi jednoduchá – uživatelsky přátelské rozhraní nabízí výběr z pěti manuálně nastavitelných režimů a další funkce pro nastavení chodu tepelného čerpadla.

  • Vysoce energeticky účinné díky vysokému topnému faktoru
  • Zásobník o objemu 260 l
  • Uživatelsky přátelská obsluha díky velkému LCD displeji a možnosti individuálního ovládání
  • Kvalitní izolace zajišťující nízké pohotovostní ztráty

IVT AIR X je nyní ještě o „5,5 m“ tišší

Nejvýkonnější modely vzduchových tepelných čerpadel IVT AIR X s výkony 13 a 17 kW prošly na konci loňského roku modernizací. Ta ještě snížila jejich hlučnost a to až o 5 dB(A) v nočním režimu. Prakticky to znamená, že tepelné čerpadlo může být umístěné o 5,5 m blíže k oknům než původní model a přitom splní hlukové limity.

Lépe tak najdete místo pro umístění venkovní jednotky a riziko obtěžování hlukem vás nebo vašich sousedů se ještě podstatně sníží.

NOVÁ ŘADA NIBE „S“

Chytrou tzv. „smart“ domácnost charakterizuje automatizace domácích činností a procesů. Právě inteligentní vytápění, chlazení a ohřev vody v chytré domácnosti zajišťuje nová řada NIBE „S“, která je v mnoha ohledech revoluční.

V průběhu března roku 2020 byly uvedeny na český trh tepelná čerpadla systému země-voda NIBE S1155 (i ve variantě s pasivním chlazením) a NIBE S1255 (i ve variantě s pasivním chlazením), ventilační tepelné čerpadlo NIBE S135, vnitřní systémovou jednotku NIBE VVM S320, rekuperační jednotku NIBE ERS S10-400, pokojovou jednotku NIBE RMU S40 nebo regulátor NIBE SMO S40.

Plynový kondenzační kotel Bosch Condens 8700

Jak použít Bosch Easy Control – inteligentní dotykový termostat